آموزشی, موسیقی

انتقال پلی لیست بین سرویس‌های موسیقی

انتقال پلی لیست موسیقی

در این مقاله قصد داریم به شما انتقال پلی لیست بین سرویس‌های مختلف موسیقی را آموزش دهیم. احتمالا برای شما هم پیش آمده که بخواهید پلی‌لیست خود را از یک سرویس استریم موسیقی به یک سرویس دیگر انتقال دهید. و یا بخواهید پلی‌لیست خود را به اکانت جدید منتقل کنید. اما نمی‌توانستید این کار را انجام دهید و احتمالا به صورت دستی تصمیم به انتقال پلی‌لیست می‌کردید و یا قید پلی‌لیست محبوب خود را می‌زدید.

اگر شما هم می‌خواهید که پلی‌لیستهای محبوب خود را به دیگران و یا اکانت جدید و یا سرویس استریم دیگر منتقل کنید تا آخر این آموزش همراه پریمیوم پلاس وان باشید.

انتقال پلی لیست بین تمامی سرویس های موسیقی

انتقال پلی لیست موسیقی به هیچ عنوان کار سختی نیست . ابتدا به سایت www.tunemymusic.com مراجعه کنید. در این سایت شما می‌‌توانید به راحتی پلی‌لیست‌ها را بین سرویس‌های مختلف جابه‌جا کنید. این سایت از سرویس‌های استریم موسیقی مختلف مانند:Spotify ، Apple Music ، Tidal ، SoundCloud ، TuneIn ، Deezer و … پشتیبانی می‌کند.

انتقال موسیقی در این سایت رایگان است و شما می‌توانید تا ۲۰۰۰ موسیقی را منتقل کنید. اما با خرید اشتراک آن می‌توانید از برخی مزایای دیگر مانند همگامسازی خودکار پلی‌لیست‌ها در سرویس‌های مخلتف و انتقال بی‌نهایت موسیقی استفاده کنید.

 

بهترین روش انتقال پلی لیست

ویژگی‌های سایت tunemymusic چیست؟

  • انتقال : پلی‌لیست و کتابخانه موسیقی را بین سرویس های موسیقی کپی کنید.
  • همگامسازی : همگامسازی دو پلی‌لیست در دو سرویس موسیقی متفاوت.
  •  ارسال به دیگران : به وسیله این سایت براحتی پلی‌لیست‌های خود را برای دیگران ارسال کنید.
  • آپلود : آهنگ ها را از یک فایل ، در کتابخانه موسیقی خود بارگذاری کنید.
  • بک آپ : از کتابخانه موسیقایی خود یک فایل بک آپ تهیه کنید.

به وسیله این سایت به راحتی می‌توانید پلی‌لیستهای خود را بین تمامی سرویس‌های موسیقی جابه‌جا کنید ، به دیگران ارسال کنید و یا از آنها به صورت یک فایل بک‌آپ بگیرید.

آموزش قدم به قدم انتقال پلی لیست

در صفحه ابتدایی سایت  tunemymusic.com بر روی lets start کلیک کنید تا فرایند شروع شود.

۱. مرحله اول

در قدم اول شما باید سرویس موسیقیایی خود را انتخاب کنید. به عنوان مثال شما می‌خواهید که پلی‌لیست خود را از Tidal به SoundCloud منتقل کنید. پس در ابتدا باید وارد حساب کاربری Tidal خود شوید. با کلیک بر روی Tidal باید ایمیل و رمز خود را وارد کنید تا وارد مرحله‌ی دوم شوید. همچنین شما در این مرحله می‌توانید فایلی که پلی‌لیستهای شما در آن قرار دارد را نیز آپلود کنید تا با انجام مراحل بعدی پلی‌لیست به سرویس موسیقی جدید منتقل شود.

 

انتقال پلی لیست اپل موزیک

 

۲.مرحله دوم

در این مرحله شما باید پلی‌لیستها و یا آهنگهای مورد علاقه خود در سرویس مبدا را انتخاب کنید . تیک هر کدام از آن‌ها را بزنید ، فقط همان پلی‌لیست به سرویس مقصد منتقل خواهد شد. به عنوان مثال همانطور که در تصویر پایین مشخص است من فقط یک پلی‌لیست را انتخاب کردم. بعد از انتخاب پلی‌لیست‌های مد‌نظر ، برروی Next:Select Destination کلیک کنید تا به مرحله بعد برویم.

 

انتقال پلی لیست اسپاتیفای

 

۳. مرحله سوم

در این مرحله باید سرویس موسیقی مقصد خود را انتخاب کنیم. به عنوان مثال من می‌خواهم که پلی‌لیست خود را به SoundCloud منتقل کنم. پس این سرویس را از بین گزینه‌ها انتخاب می‌کنم و با وارد کردن مشخصات وارد حساب کاربری خود می‌شوم. شما می‌توانید با حساب گوگل و یا فیسبوک نیز وارد شوید.

نکته‌ای که وجود دارد این است که شما می‌توانید از پلی‌لیستهای انتخابی، به صورت فایل خروجی بگیرید. فایل‌ها را با فرمت txt استخراج نکنید، زیرا اگر از دو یا چند پلی‌لیست خروجی بگیرید، تمامی آهنگ‌ها را در یک پلی‌لیست بدون نام استخراج می‌کند . بهترین گزینه خروجی با فرمت csv می‌باشد.

 

انتقال پلی لیست

 

۴. اتمام انتقال پلی لیست

بعد از ورود به حساب کاربری سرویس موسیقی مقصد ، بر ٰروی Start Moving My Music کلیک کنید تا فرایند انتقال آغاز شود. مدت زمان انتقال با توجه به تعداد موسیقی فرق می‌کند . مثلا برای انتقال یک پلی‌لیست با ۸۰ تا آهنگ فقط ۳۰ ثانیه زمان لازم است. لطفا به این موضوع توجه داشته باشید که امکان انتقال بیشتر از ۲۰۰۰ آهنگ در هر بار فرایند امکانپذیر نمی‌باشد.

  • بعد از انجام مراحل بالا پلی‌لیست انتخابی در سرویس موسیقی مقصد وجود دارد.
  • این روش برای انتقال پلی‌لیست بین حساب‌های کاربری یک سرویس موسیقی بسیار مفید و عالی می‌باشد.