Skillshare, آموزشی

آموزش مقدماتی عکاسی Dslr

skillshare dlsr course poster

دوربین DSLR جدید دارید ؟در این دوره از Skillshare اصول اولیه را برای عکاسی بهتر یاد بگیرید.

این کلاس یک کلاس عکاسی مقدماتی است که با ارائه روشهای هوشمندانه و الهام بخش , سرعت یادگیری عکاسی را افزایش می دهد.مربی شما در این دوره عکاس حرفه ای از نیویورک آقای جاستین بریج است، که به شما یاد می دهد چگونه به صورت دستی  سرعت شاتر , دیافراگم و ISO را برای دستیابی به نوردهی (exposure) عالی برقرار کنید . و سپس همه ی این موارد را در خیابان های نیویورک به صورت عملی مشاهده خواهید کرد .

یادگیری اصولی عکاسیچیزهایی که در این دوره یاد خواهید گرفت :

  • برقراری تعادل در سرعت شاتر ، دیافراگم و ISO برای نوردهی عالی (و رفع ترس از حالت “manual”)
  • freeze و blur motion با سرعت شاتر
  • کنترل تیرگی پس زمینه از طریق دیافراگم
  • ویرایش عکس ها در ۵ دقیقه یا کمتر
بعلاوه ، تنظیمات دوربین ، جابجایی های لازم هنگام عکاسی و توصیه‌های مربوط به بودجه را نیز یاد خواهید گرفت. در پایان ، شما می دانید که چگونه می توانید تنظیمات خود را تنظیم کنید ، به طور کامل کنترل را در حالت دستی در اختیار داشته باشید و عکس هایی با سطح حرفه ای که همیشه تصور می کرده اید را عکسبرداری کنید .

آموزش مقدماتی عکاسی

جاستین بریج در مورد اصول استفاده از دوربین خود ،  و تنطیمات دوربین مانند ISO ، دیافراگم و سرعت شاتر برای دستیابی به میزان نوردهی عالی بحث خواهد کرد.

درک DSLR

 شما دقیقاً می آموزید که وقتی روی دکمه شاتر کلیک می کنید تا یک عکس بگیرید چه اتفاقی می افتد و با نگاهی عمیق تر به آنچه که منظور از میزان نوردهی است می پردازید , میزان نوردهی به سه عنصر زیر وابسته است :
  • سرعت شاتر. خواهید آموخت که چگونه سرعت شاتر را به عنوان یک عدد نشان دهید و چگونه سرعت شاتر متفاوت باعث ضبط حرکت می شود.
  • دیافراگم. خواهید آموخت که چگونه تنظیمات دیافراگم می تواند بر میزان نوری که در عکس شما قرار دارد تأثیر بگذارد و همچنین خواهید آموخت که چگونه تمایزی بین پیش زمینه و پس زمینه تصویر خود تعیین کند.
  • ISO .خواهید دید که چرا جاستین ISO را “سلاح آخر” می نامد و می آموزید که چگونه از نویز دیجیتال در عکسهای خود جلوگیری کند.

به یک عکاس حرفه ای تبدیل شو!متعادل سازی سه عنصر اصلی میزان نوردهی

یاد می گیرید که چگونه سه عنصر میزان نوردهی ( سرعت شاتر , دیافراگم , ISO ) را در بهترین حالت قرار دهید . جاستین به شما یاد می دهد که قبل از گرفتن عکس ، عدد مناسب را برای دیافراگم یا سرعت شاتر خود انتخاب کنید .

آماده شدن برای Shoot

در حالی که مشغول اندازه گیری هستید ، می توانید نقطه Focus خود را نیز انتخاب کنید. جاستین در هنگام عکاسی از یک نفر ، یک گروه از افراد و یا یک منظره ، شما را در انتخاب چگونگی انتخاب نقطه Focus یاری خواهد کرد . شما اصطلاح “Focal Plane” را یاد خواهید گرفت و تفاوت بین پرونده های عکاسی دیجیتال RAW و JPEG را می فهمید .

نگاهی عمیق تر به سرعت شاتر

شما می آموزید که چگونه در حالت شهری و فضای بیرونی ، دوربین را در حالت دستی و TV (تلویزیون) بگیرید و همچینین می آموزید که چگونه دوربین خود را با سوژه در حال حرکت تنظیم کنید .

نکات و ترفندهای ویرایش (editing)

در مورد ویرایش بوسیله خودتان ترسو نباشید – تا زمانی که بتوانید مواردی مانند شفافیت (clarity)، نوردهی (exposure) و کانتراست را تنظیم کنید ، می توانید عکس خود را به طور موثری ویرایش کنید. جاستین مزایای ویرایش پرونده های RAW را برای اشیای دور ، تصاویر نزدیک ، و تصویری که در داخل خانه گرفته شده است ، توضیح می دهد. همچنین یاد می گیرید که چگونه Noise های دیجیتال را پاک کنید.

نمونه پروژه

یک ویژگی جالب که در دوره های آموزشی اسکیل شر وجود دارد ارائه پروژه , توسط دانشجویانی است که دوره مربوطه را گذرانده اند و یا در حال گذراندن هستند. این پروژه ها توسط افرادی از سراسر دنیا از جمله ایرانیان گذرانده می شوند. این مورد نشان دهنده سطح بالای کلاس ها و دوره های آموزشی در اسکیل شر می باشد.

پروژه های انجام شده توسط دانش آموختگان این کلاس

skillshare-dslr-bill
این کلاس برای مبتدیان و علاقه مندان ایده آل است. برای دسترسی به این دوره آموزشی و موارد بیشتر اکانت پریمیم Skillshare را از پریمیم پلاس تهیه کنید.